• 444 1 837

Tribün

Vaillant kombi parçaları arasında önemi büyük olan parçaları sıralayarak parçaların görevleri hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Vaillant Kombide Tribün Nedir? Diye merak edenler ya da bu parçanın arızalanması halinde çözüm seçeneklerini merak edenler yazımızı inceleyerek sorularına yanıt bulabilirler.

Vaillant Kombide Tribün Nedir?

Vaillant kombide sıcak su aksağında bulunan elektronik hissedici önemli bir parçadır. Sıcak su isteği olduğu zaman suyun akışını ölçmektedir. Bu sayede Vaillant kombinin ateşleme yapmasına yardımcı olmaktadır.

Vaillant Kombide Tribün Neden Arıza Yapabilir?

  • En önemli arızalanma sebebi şebekeden gelen suyun temiz olmamasıdır. Suyun kireçli ya da pis olması nedeni ile çoğu kez arızalı olarak karşımıza çıkabilmektedir.
  • Uzun süre kullanıldığında da arıza yapabilmektedir.

Vaillant Kombide Tribün Arızalandığı Zaman Hangi Problemler Yaşanır?

Vaillant kombide en önemli parçalar arasında gelen tribün arızalandığı zaman sadece sıcak su sorunu yaşanır. Parça sıcak su aksağında yer alır ve görevi sıcak su sağlamak olduğundan yalnızca sıcak su arıza durumlarında karşımıza çıkabilmektedir.

Yalnız tüm sıcak su arızalarında direk tribünde sorun var demek doğru olmaz. Fakat genel anlamda bir Vaillant kombi sıcak su vermiyor ise muhtemel sebebi tribün arızasıdır. Sıcak su problemlerinde yine de yerinde görmek ve arızayı yerinde tespit etmek önemlidir. Bu konuda uzman desteği alın.

Vaillant kombide tribün arızasında parça tamiri olmaz, parça değişimi ile sorun giderilebilir.

Back to Top