• 444 1 837

Prosestat

Vaillant kombilerde bulunan bir parçanın özelliklerini sunmak amacı ile huzurlarınızdayız. Vaillant Kombide Prosestat Nedir? Parçanın özellikleri nelerdir ve parça arızasında ne gibi sorunlar yaşanır? Soruna nasıl müdahale edilir? Bu konuda bilgi almak isteyen tüm tüketicilerimiz oluşturduğumuz makalemizi inceleyebilir.

Vaillant Kombide Prosestat Nedir?

Yalnızca Vaillant hermetik ve yoğuşmalı tip kombilerde bulunan bir parçadır. Fandan aldığı pozitif basınç ile atık gaz sisteminde sorun var mı yok mu diye kontrol edip bu durumu elektronik karta aktaran bir parçadır. Vaillant kombide fanın bekçisi olarak da adlandırabiliriz.

Vaillant Kombide Prosestat Hangi Durumlarda Arızalanabilir?

  • Vaillant kombide hava akım borusu standartın üstünde ise bu sebeple çok kolay deforme olup arızalanabilmektedir.
  • Vaillant kombiye uzun süre bakım yapılmadı ise bakımsızlık nedeni ile de arızalanabilmektedir.

Vaillant Kombide Prosestat Arızası Olduğunda Hangi Problemler Yaşanır?

Prosestat arızası olduğu zaman karşınıza genelde atık gaz sistem sorunu çıkar. Bu sorun Vaillant kombinin modeline bağlı olarak değişir. Ya da direk atık gaz sistemini gösteren arıza lambası yanar. Böyle bir durumda prosestat arızası olduğu anlaşılabilir. Yalnız bu durumda sorun direk prosestat ile alakalı diyemeyiz. Hava akışı sadece bu parça ile sağlanmaz. Yerinde tespit etmek gerekir.

Prosestat arızasında parçanın tamiri olmaz. Arızalı olarak karşılaşıldığında değişimi yapılarak sorun giderilir. Bu işlemi de ancak uzman teknik servis ekibi yapabilir.

Back to Top