• 444 1 837

Plaka Eşanjör

Vaillant kombilerin genelinde bulunan bir parça olan plaka eşanjör hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda sizlere sunacağız. Vaillant Kombide Plaka Eşanjör Nedir ve bu parça hangi görevdedir. Arıza durumunda ne gibi sorunlar yaşanır ve çözüm işlemi nasıl olur? Konu hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda sizler için sunuyor olacağız. Bilgileri inceleyiniz.

Vaillant Kombide Plaka Eşanjör Nedir?

Çift eşanjörlü tüm Vaillant kombilerde bulunan 2.eşanjör konumunda olan parçadır. Vaillant kombi içerisinde yer alan su ile şebekeden gelen suyu karıştırmadan ısıtma yapma görevinde olan bir parçadır.

Vaillant Kombide Plaka Eşanjör Neden Arıza Yapabilir?

  • Şebekeden gelen su tazyiği yüksek olduğunda arızalanabilir,
  • Basınçlı sudan arızalanabilir,
  • Suyun içinde yer alan kireci her ısındığında içine bıraktığı için kireçlenme meydana gelir bu sebeple arızalanabilir,
  • Uzun süre kullanımda arızalanabilir.

Vaillant Kombide Plaka Eşanjör Arızalandığı Zaman Hangi Problemler Yaşanır?

► Vaillant kombi basıncı yükseldiğinde (cihaz kullanılsa da kullanılmasa da basınçta yükselme olduğunda), Vaillant kombi su akıttığında ya da sıcak su alınamadığında karşımıza arızalı olarak çıkabilmektedir.

Yalnız bu demek değildir ki bu sorunlar yaşanıldığı zaman akla sadece plaka eşanjör gelir. Bu gibi arıza durumlarında genel anlamda uzman teknik servis ekibi tarafından yerinde tespit gerekir. Tespit sonrasında eğer sorun plaka eşanjörden kaynaklı ise bu durumda uygulama ya da işlem uzman ekip tarafından yapılır.

Vaillant kombide plaka eşanjör arızalı olduğu zaman parçanın yalnızca değişimi yapılabilir. Parçanın tamiri olmamaktadır.

Back to Top