• 444 1 837

Ntc

Vaillant kombilerin çalışma sistemi gereği birçok parçanın görevi ayrı olmaktadır. Parçaların kendi içinde görevi kadar arıza durumlarında yaşanılacak problemler de merak edildiğinden yazımızda sizlere bugün Vaillant kombide yer alan bir parça hakkında bilgiler aktaracağız. Vaillant Kombide Ntc Nedir? Parçanın görevi nedir ve arıza durumlarında hangi sorunlar yaşanır? Merak edenler yazımızı inceleyebilir.

Vaillant Kombide Ntc Nedir?

Vaillant kombi modeline göre birden çok olabilen, ısı algılama görevindeki parçadır.

 Vaillant Kombide Ntc Neden Arıza Yapabilir?

  • Isıya dayanıklı bir parçadır yalnız sürekli ısı algıladığı zaman arızalanabilir,
  • Suyun kireçli olması nedeni ile arızalanabilir,
  • Ufak bir parça olduğu için çok kolay arızalanabilmektedir.

Vaillant Kombide Ntc Arızasında Hangi Problemler Yaşanır?

Vaillant kombi içerisinde modele bağlı farklı çeşitte ntc ler bulunabilmektedir.

Sıcak su için görev alan ntc arızalandı ise sıcak su sorunu yaşanır. Bu durumda su ya sıklıkla soğur ya da sıcak su hiç alınamaz. Kalorifer ntc si arızalandı ise kaloriferler ya hiç ısınmaz ya da yeterince ısıtma durumu olmaz.

Vaillant kombide birçok ntc bulunduğu için arıza durumu ancak uzman ekip tarafından yerinde görülür ise bilgiler verilebilir ya da net teşhis yapılabilir. Aksi durumda kullanıcı olarak sorunu siz tespit edemez ve müdahaleyi de kendiniz yapamazsınız. Bu konuda uzman yardımı almanız önemlidir.

Vaillant kombide ntc arızasında parça tamiri olmaz. Ntc arızasında parça değişimi gerekir. Parça maliyeti de yüksek değildir.

Back to Top