• 444 1 837

Manometre

Vaillant kombilerde bulunan ve genel anlamda önemli olan Gösterge olarak bilinen Manometre hakkında bilgiler sunabilmek adına huzurlarınızdayız. Vaillant Kombide Manometre Nedir ve arıza durumunda ne gibi sorunlar yaşanır? Bu parça neden arızalanır ve çözüm nasıl olur? Merak edenler yazımızı mutlaka incelemelidir.

Vaillant Kombide Manometre Nedir?

Vaillant kombi basıncının hangi seviyede olduğunu gösteren parçadır.

Vaillant Kombide Manometre Neden Arıza Yapabilir?

  • Gösterge çubuğu kırıldığında arızalanabilir
  • Gösterge çubuğu tıkandığında arızalanabilir.

Vaillant Kombide Manometre Arızasında Hangi Problemler Yaşanır?

Vaillant kombide manometrede bar değeri 1 den başlayarak devam eder. Termomanometrede ise bar değerini daha detaylı gösterir.

Göstergenin arızalanması durumunda tesisat içerisinde yer alan su net olarak gösterilemez. Bu durumda cihazın suyu bittiğinde olması gerekenden az ya da daha fazla su basma işlemi yapabilir farklı sorunlar yaşayabilirsiniz. Az su basıldığında ekranda düşük su basınç hata kodu yer alır fazla su bastığınızda ise cihaz emniyet ventilinden su akıtır.

Bu açıdan göstergenin yani manometrenin Vaillant kombideki görevi önemlidir. Teknik açıdan da parçanın arızalanması halinde uzman servis ekipleri tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir. Manometrenin arızalı olduğunu kullanıcı olarak sizler de tespit edebilirsiniz. Cihaza su basmayı denediğinizde cihazdan su sesi geliyor fakat göstergede yükselme olmuyor ise bu göstergenin arızalı olduğu anlamına gelmektedir.

Vaillant kombide manometre arızalı ise parçanın tamiri olmaz değişimi gerekmektedir.

Back to Top