• 444 1 837

Hava Prujörü

Vaillant kombilerde bulunan parçaların görevleri hakkında ve arıza durumlarında karşılaşılacak sorunlar hakkında sunacağımız bilgiler tüm hızımızla devam etmektedir. Bugün sizlere bu yazımızda Vaillant Kombide Hava Prujörü Nedir konusu ile alakalı bilgiler sunacağız. Parçanın görevinden tutun da arıza durumunda karşılaşılabilecek sorunlara ve müdahaleye kadar tüm bilgiler yazımızda yer almaktadır.

Vaillant Kombide Hava Prujörü Nedir?

Tesisat içerisindeki mevcut havanın atılmasına yardımcı olan parçadır.

Vaillant Kombide Hava Prujörü Neden Arıza Yapabilir?

  • Su kireçli olduğunda arızalanabilir,
  • Tesisat suyu pis olduğunda arızalanabilir,
  • Zaman içerisinde deforme olur ve bu nedenle de arızalanabilir.

Vaillant Kombide Hava Prujörü Arızasında Hangi Problemler Yaşanır?

Hava prujörü arızalı olduğunda karşılaşılan genel arıza durumu Vaillant kombinin su akıtması olur. Ağız kısmı pislik ile dolduğu için cihazdan su akmaya başlar. Su akıntısı olur ise cihazdaki bar değeri azalabilir. Bu parçanın arızalı olma durumunda Vaillant kombi hava da yapabilmektedir.

Su akıntısı sorunlarında genelde karşımıza nadiren çıkan bir parçadır. Yine de sorunun yerinde tespit edilmesi gerekmektedir. Kullanıcı olarak bu tespiti ve gereken müdahaleyi kendiniz yapamazsınız. Bu gibi arıza durumlarında servis yardımı alırsanız sorun tespit edilir ve müdahalenin ardından sorun giderilebilir.

Vaillant kombide hava prujörü arızalı olduğunda parçanın tamiri olmaz değişimi yapılarak sorun giderilir.

Back to Top