• 444 1 837

Gaz Armatörü

Vaillant kombinin sıcak su vermesi ya da petekleri ısıtması durumunda birçok parça görev almaktadır. Her parçanın da kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bu görevleri yerine getirmek için cihaza monteli şekildeler. Bugünkü yazımızda sizlere Vaillant Kombide Gaz Armatörü Nedir konusunda bilgiler sunacağız.  Parçanın görevi ve meydana getireceği arıza durumları hakkında bilgi almak isterseniz eğer oluşturduğumuz bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Vaillant Kombide Gaz Armatörü Nedir?

Tesisattan aldığı gazın bir bölümünü anakarttan aldığı emir ile brülöre gönderen, brülörde yanmanın oluşmasına yardımcı olan önemli bir parçadır.

Vaillant Kombide Gaz Armatörü Neden Arıza Yapabilir?

  • Bobininin zamanla yanması sebebi ile arızalanabilir, bobin yanarsa eğer öncesinde ses yapmaya başlar. Ses yaptıktan sonra da çalışmasını durdurur. Bu şekilde hiç çalışmaz.

Vaillant Kombide Gaz Armatörü Arızalandığında Hangi Problemler Yaşanır?

Vaillant kombide gaz armatörü arızalandığı zaman cihazda ateşleme sorunu yaşanır.

Vaillant kombide ateşleme sorunu olduğunda yani F28 arızası görüldüğünde genelde arızalı olarak karşımıza çıkar.

Yalnız yaşanan her ateşleme sorunu ya da F28 arızası gaz armatörü sorunu demek değildir. Bu arıza durumlarında gaz armatöründe sorun olma riski fazladır. Bu sebeple de diyebiliriz ki bu gibi arıza durumlarında her zaman uzman yardımı almak gerekir. Net tespit yapılır ve sorunlu parça tespit edilir ise müdahale de ona göre yapılır. Sizler de yaşanılan sorundan kurtulmuş olursunuz.

Vaillant kombide gaz armatörü arızalı olduğunda parça tamiri olmaz parçanın değiştirilmesi gerekir.

Back to Top