• 444 1 837

Emniyet Ventili

Vaillant kombi kullanıcıları cihazlarında karşılaştıkları sorunlarda sebep kadar parçaların özelliklerini ve görevlerini de merak ederler. Vaillant kombide bulunan parçalardan yola çıkarak sizlere bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Bugün sunacağımız bilgiler de Vaillant Kombide Emniyet Ventili Nedir? Konusu ile alakalı olacaktır. Bu parçanın görevinden tutun da arıza durumlarında yapılması gerekenlere kadar olan tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Vaillant Kombide Emniyet Ventili Nedir?

3 bar emniyet ventili olarak da bilinen bir parçadır. Vaillant kombideki su basıncı 3 barı geçtiğinde cihazın yüksek basınçtan dolayı zarar görmemesi adına açılarak cihazdaki fazla suyu tahliye etmekte olan parçadır.

Vaillant Kombide Emniyet Ventili Neden Arıza Yapar?

  • Zamanla eskiyerek arıza yapabilir,
  • Pislik ile dolar bu sebeple arızalanabilir,
  • Kendi kendine açıldığında kapanmaz, bu sebeple de arızalanabilir.

Vaillant Kombide Emniyet Ventili Arızalandığında Hangi Problemler Yaşanır?

Vaillant kombide emniyet ventili arızalandı ise cihaz sadece su akıtır. Su akıntısı sorunu olur. Vaillant kombide basınç yükselme sorunu var ve bu sebeple emniyet ventilinden su geliyor ise su akıntısı olsa bile basınç yükselmeye devam edecektir. Yalnız basınç yükselme sorunu yok sadece emniyet ventili arızalı ve kendi kendine cihazdaki suyu tahliye etmekte ise bu durumda Vaillant kombide basınç düşme sorunu da görülür.

Vaillant kombide emniyet ventili arızasında parçanın tamiri olmamaktadır parçanın değişimi gerekmektedir.

Back to Top