• 444 1 837

Elektronik Kart

Vaillant kombi dahil hemen her elektronik üründe bulunan elektronik kartlar cihazların çalışmasına yardımcı olan beyin görevindeki parçalardır. Teknik olarak hiçbir zaman elektronik kart ile sorun yaşanılsın istemez kullanıcılar… Çünkü maliyetleri yüksek gelir. Peki ama bu parça nedir ve arıza durumlarında ne gibi sorunlar yalanır? Merak edenler ya da Vaillant Kombide Elektronik Kart Nedir? Diye soranlar yazımızı inceleyebilir bilgiler alabilir.

Vaillant Kombide Elektronik Kart Nedir?

Vaillant kombinin beynidir, cihaz içinde yer alan parçalara çalışma komutu verir ve bir sorun olmadıkça parçaların çalışmasını sağlar.

Vaillant Kombide Elektronik Kart Neden Arıza Yapabilir?

  • En sık arıza yapma sebebi bölgede sürekli elektrik kesintisi olmasıdır. Yüksek ya da düşük gelen voltaj nedeni ile arıza yapabilir,
  • Parça eskir zamanla kullanım ömrünü yitirir bu sebeple arızalanabilir,
  • Son olarak Vaillant kombi içinde bulunan parçalar arızalanır ve elektronik kartı bozar. Bu sebeple de arızalanabilir.

Vaillant kombide elektronik kart genelde arıza durumlarında karşımıza çıkabilmektedir. Cihaz açısından en önemli parça olduğundan arıza durumlarında mutlaka uzman desteği alınmalıdır.

Vaillant Kombide Elektronik Kart Arızasında Hangi Problemler Yaşanır?

  • Vaillant kombi çalışmaz (sıcak su vermez, petekler ısınmaz)
  • Vaillant kombi ekranına elektrik gelmez

Özellikle de bölgede sıklıkla yaşanılan elektrik kesintilerinde arıza yapabilmektedir. Yüksek ya da düşük gelen voltajdan etkilenir. Arıza durumunda ise mutlaka uzman yardımı alınmalıdır. Aksi halde sorun büyüyebilir veya daha farklı boyutlara ulaşabilir.

Vaillant kombide elektronik kart arızasında tamir işlemi de değişim işlemi de olabilmektedir. Elektronik kart arızasında öncelikle parça teste alınır. Tamir edilecek durumda ise tamir bilgisi kullanıcıya sunulur. Kullanıcı ancak kabul ederse tamiri olur. Sıfırı ile değişimi şart ise mutlaka değiştirilerek cihaz çalıştırılır.

Back to Top