• 444 1 837

Düğme

Vaillant kombilerin çalışmasına yardımcı olan birçok parça vardır. Tabi kullanıcıların ayar yapması açısından sıcak su ve kalorifer konumları da bulunmaktadır. Bu konumlar Vaillant kombilerde düğme yardımı ile seçilir. Mevsim normallerine göre cihaz düğme yardımı ile sıcak su konumuna ya da kalorifer konumuna alınarak çalıştırılır. Sizlere bu yazımızda Vaillant Kombide Düğme Nedir? Konusu ile alakalı detaylı bilgileri sunacağız.

Vaillant Kombide Düğme Nedir?

Vaillant kombi modellerine göre açma-kapama işlemi yapmak, kalorifer konumu, sıcak su konumunu seçmek için mevcut olan parçadır.

Vaillant Kombide Düğme Neden Arızalanabilir?

  • Plastik çevirmeli bir parçadır. Sürekli kullanımda arızalanabilir,
  • Parça çevrilirken zorlandı ise kırılarak arızalanabilir.

Vaillant Kombide Düğme Arızasında Hangi Problemler Yaşanır?

Vaillant kombide düğme arızalandı ise hangi düğmenin arıza yaptığına bağlı yaşanacak sorunlar da değişmektedir. Bu durumda;

  • Açma kapama düğmesi arızalandığında Vaillant kombi kapalı ise açılamaz, açık ise kapatılamaz.
  • Sıcak su düğmesi arızalı ise Vaillant kombide sıcak su ayarı yükseltilemez ya da düşürülemez.
  • Kalorifer düğmesi arızalı ise Vaillant kombide kalorifer ayarı yükseltilemez ya da düşürülemez.

Vaillant kombilerin çoğu modelinde düğme elektronik karta bağlıdır. Elektronik kart potansına değen kısımda arıza meydana geldi ise elektronik kart tamiri ya da değişimi yapılarak sorun giderilir. Potanda değen kısımda sorun yoksa eğer direk düğme değişimi yapılarak sorun giderilebilir.

Vaillant kombide düğme arızasında uzman ekibin yerinde tespiti gerekir. Tespit sonrasında gereken müdahale için size net bilgi verilebilir ve işlem ona göre yapılabilir.

Back to Top