• 444 1 837

Doldurma Musluğu

Vaillant kombide birçok önemli parça bulunur ve bu parçaların görevleri her zaman kendi içinde ayrıdır. Mesela bir doldurma musluğu… Ufak bir parça olmasına rağmen arıza durumunda cihaz çalışma yapmaz. Bu sebeple de Vaillant kombide parçalar ufak ya da büyük olmalarına göre değil işlevlerine göre sıralanır. Sizlere dilerseniz Vaillant Kombide Doldurma Musluğu Nedir? Konusuna dair bilgiler sunarak yardımcı olalım.

Vaillant Kombide Doldurma Musluğu Nedir?

Tesisattaki su azaldığı zaman tesisata su basmaya yardımcı olan, Vaillant kombilerde modele bağlı yeri ve şekli değişebilen yalnız her zaman için cihazın alt kısmında monteli durumda olan parçadır.

Vaillant Kombide Doldurma Musluğu Neden Arıza Yapabilir?

  • Açılırken zorlandı ise kırılabilir,
  • Vaillant kombide basınç düşme sorunu olup kullanıcı tarafından parça sıklıkla kullanıldığında yalama yapıp kapanmayabilir, bu sebeple de arızalanabilir,
  • Uzun süre kullanımda eskiyebilir ve görevini yitirerek arızalanabilir.

Vaillant kombilerin bazı modellerinde (genelde eski modellerinde) doldurma musluğu yerine anahtar takılır ve su basma uygulaması bu şekilde yapılır. Bazı modellerinde ise sağ alt köşede “closed” yazan gri kelebek şeklinde bir parçadır.

Vaillant Kombide Doldurma Musluğu Arızasında Hangi Problemler Yaşanır?

Vaillant kombide doldurma musluğu arızalandığında genelde basınç yükselme sorunu yaşanır. Basınç yükselme sorunu ardından basınç değeri 3 barı geçtiğinde cihaz emniyet ventilinden su akıtmaya başlar. Parça değişimi yapılır ise sorun giderilir. Bir de parça arızalı ise cihaza su basılamaz.

Vaillant kombide doldurma musluğu arızası olduğunda parça tamir edilemez. Mutlaka değişimi yapılmalıdır. Bu konuda uzman yardımı alınmalıdır.

Back to Top