• 444 1 837

Akış Şalteri

Vaillant kombide bulunup önemi büyük olan parçalardan biri olan Akış Şalteri hakkında sunacağımız bilgileri mutlaka inceleyiniz. Vaillant Kombide Akış Şalteri Nedir? Bu parça hangi sebeple arızalanır ya da arıza durumunda kullanıcı olarak ne gibi sorunlar yaşanır? Bu konuda merak edilenleri yazımızda sizlere özel olarak sunmuş bulunuyoruz. Bilgileri incelemenizi tavsiye ederiz.

Vaillant Kombide Akış Şalteri Nedir?

Musluk sıcak su gereksinimi için açıldığında elektronik karta bu talebi bildiren ve Vaillant kombinin sıcak su modunda çalışmasını sağlayan parçadır.

Vaillant Kombide Akış Şalteri Neden Arıza Yapabilir?

  • Suyun içinde oluşan kireç akış şalterinin içinde bulunan parçaların iletkenliğinin kaybolmasına neden olur, bu sebeple arızalanabilir,
  • Şebeke suyundan gelen yabancı maddelerden kaynaklı da arızalanabilir.

Vaillant kombilerde çok sık arıza yapan parça olmamakla birlikte en az arıza yapan parçalar sıralamasına da girmemektedir. Arıza durumu kullanıcı tarafından değil uzman servis ekibi tarafından tespit edilmelidir.

Vaillant Kombide Akış Şalteri Arızasında Hangi Problemler Yaşanır?

► Parça yalnızca sıcak su talebinde aktif olduğu için arıza durumunda Vaillant kombi sıcak su sorunu yaşanır.

Parça arızasında kullanıcı olarak mutlaka servis yardımı almalısınız. Ayrıca her sıcak su sorunu akış şalteri sorunu demek değildir. Bu nedenle de sıcak su arızalarında ya da akış şalteri arızalarında mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.

Vaillant kombide akış şalteri arızasında parça tamiri olmaz, parça değişimi yapılarak sorun giderilebilir.

Back to Top