• 444 1 837

Vaillant Kombi Nerelere Monte Edilemez

Vaillant kombilerin nereye monte edileceği kadar nerelere monte edilemeyeceği de merak konusu olmaktadır. Kombi kullanıcıları bu konu hakkında bizleri arayarak bilgi almak istemektedirler. Bizler de bu nedenle sayfamızda bu konu ile ilgili bilgiler sunmaya karar vermiş bulunmaktayız. Vaillant Kombi Nerelere Monte Edilemez konusu hakkında merak edilenleri sizlere hazırladığımız sayfamızı inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Konu hakkında bilgileri sunmaya başlayabiliriz.

Vaillant Kombi Montajı Nedir?

Vaillant kombi montajı kombinizi satın aldıktan sonra proje çizimine en uygun yere montaj işleminin yapılmasıdır.

Vaillant Kombi Nerelere Monte Edilemez?

Vaillant kombilerin nerelere monte edilememesi hakkında merak edilenleri oluştuğumuz sayfamızı inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bilgileri sunmaya başlayalım.

→ Açık balkonlara monte edilmemelidir. Vaillant kombiler balkona monte edilecek ise balkon kapatılmalı ya da kombinin donma ihtimaline karşı kombi dolap içerisine alınmalıdır.

→ Hermetik ya da Yoğuşmalı kombiler pencere ya da cam olmayan yerlere monte edilmemelidir. Bunun nedeni ise cihazın hava akışını rahat yapamamasıdır.

→ Vaillant kombi ocak gibi cihazların üzerine monte edilmemelidir. Nedeni ise kombiler doğalgaz ile çalışan cihazlardır. Aksi takdirde patlama gibi siz ve sevdiklerinize zarar verebilecek sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

→ Vaillant kombiler yan ve etrafı kapalı yerlere monte edilmemelidir. Bunun nedeni ise cihaz arızalandığı zaman müdahalesi kolay olabilmesidir. Aksi takdir de cihaza müdahale edilemez ve yaşanılan sorun çözümlenemez.

→ Vaillant kombinin monte edileceği yerin altında priz ya da sigorta var ise cihaz oraya monte edilmemelidir. Nedeni ise cihazın su akıtma gibi durumların da priz ya da sigortaya su gelebilir. Bunun sonucunda da istenmeyen sonuçlar çıkabilir.

→ Kombi içerisinden çıkan standart borular kullanılması gerekmektedir. Baca uzatması şart ise o yere monte edilmemelidir. Sebebi ise cihaz uzun borular ile hava akışını sağlayamaz ve arızaya geçer.

→ Vaillant kombi ıslak zeminlere monte edilmemelidir. Kombiniz tahta ya da benzeri yerlere monte edilmelidir.

Vaillant Kombi Montajını Kim Yapmalıdır?

Vaillant kombinizin montajı için alanlarında uzman ekiplerden yardım almanız gerekmektedir. İşin uzmanına bırakarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Back to Top