• 444 1 837

Vaillant Kombi Neden Kapatılmamalı

Vaillant kombi kullanıcıları kombilerini kullanırken genellikle hatalı kullanım yapmakta ve bu nedenle de çoğu zaman tasarruf yerine sarfiyata neden olurlar. Bizler de bugün kullanıcılar arasında oldukça sık yapılan bir hatadan bahsedeceğiz sizlere. Vaillant Kombi Neden Kapatılmamalı sorusu kullanıcılar arasında oldukça sık merak edilmekte olan sorulardan biri olmaktadır. Peki neden kombi kapatılmamalıdır? Sorusunun cevabını merak ediyor iseniz makalemizi inceleyerek sorunun cevabına ulaşabilirsiniz. Makalemizi incelemeye başlayabiliriz.

Vaillant Kombi Nasıl Kullanılmalıdır?

Vaillant kombiler yaz aylarında hiçbir ayar yapılmadan kullanılabilmektedir. Fakat kış aylarında öyle olmamaktadır. Kış aylarında petek konumunda çalıştırılmalı ve en az üç peteğin açık olması gerekmektedir.

Vaillant Kombi Neden Kapatılmamalı?

Vaillant kombiler doğru kullanıldıkları süre içerisinde her zaman kullanıcıya tasarruf yaşatmaktadır. Fakat önemli olan kombiyi doğru kullanmaktır.

Kombi kullanıcıları arasında en çok yapılan yanlışlardan biri olan kombiyi kapatma hakkında sizlere bilgiler sunacağız. Kombi neden kapatılmamalı konusu hakkında bilgileri sunmaya başlayalım.

Kombi kapatıldığı zaman ilk olarak kombi içerisinde ki gaz özelliğini yitirir. Kombi çalışmak içinde ilk olarak içerisinde etkisi geçmiş gazı atmak durumundadır. Cihaz bu durumda arıza verebilmektedir.

►►► Kombi kapalı kaldığı zaman ev soğur ve kombi evi ısıtabilmek adına daha çok yakıt harcar bu da tasarruf yerine sarfiyata neden olur. Bu nedenle de kombinin kapatılmamasını ve düşük derecelerde çalıştırılmasını önermekteyiz.

Vaillant Kombi Neden Kapatılmamalı

Vaillant Kombi Açık Kaldığı Zaman Fazla Yakıt Harcamaz mı?

Mantıken sürekli çalışan bir cihaz fazla yakıt harcar . Fakat kombilerde öyle olmamaktadır. Kombiler kapatıldığı zaman ev soğuduğu için (duvar taban ve tavan) yeniden çalıştırıldığında fazla yakıt harcamaktadır. Kombi düşük derece de çalıştığı zaman az yakıt harcar ve evin ısısında da bir düşme olmayacağından dolayı beklentinize yanıt almanıza yardımcı olur. Bu nedenle de kombilerin kapatılmaması pek önerilmemektedir.

Back to Top