• 444 1 837

Vaillant Kombi Montajı

Vaillant kombi satın alındıktan sonra ilk olarak proje çizilir ve daha sonradan Vaillant Kombi Montajı işlemi gerçekleştirilir. Vaillant kombi montaj işlemi kombinin uygun görülen bir yere takılması işlemidir. Kombi montaj işleminde neler yapılmaktadır, kimden yardım alınmalı, nelere dikkat edilmeli gibi aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını hazırladığımız makalemizi inceleyerek cevap bulabilirsiniz. Makalemizi incelemeye başlayabilirsiniz.

Vaillant Kombi Montajı Ne Demek?

Vaillant kombi satın alındıktan sonra kombinin projeye uygun yere takılmasıdır.

Vaillant Kombi Montajı İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vaillant kombi montaj işleminde uzman kişilerden yardım almanız oldukça önemlidir. Kombi montajı proje çizildikten sonra uygun ve sağlam olan bir duvara monta edilmelidir. Kombi montajından önce tesisat döşendiği için kombi montajı tesisata uygun yapılmalıdır. Vaillant kombi içerisinde yer alan baca takımı kullanılmalıdır. Baca gereğinden fazla uzun olur ise cihaz çalışmaz ve arızaya geçer. Bu nedenle de uzman ekiplerden yardım almanız oldukça önemlidir.

Vaillant Kombi Montajı

Vaillant Kombi Çeşitlerine Göre Kombi Montajı

Vaillant Hermetik Tip Kombi Montajı: Hermetik tip kombiler 160 m2 altında bulunan dairelerde kullanılmakta olan kombi çeşididir. Hermetik kombiler kombi içerisinde bulunmakta olan baca takımı ile montajı yapılması gerekmektedir. Hermetik kombilerin bacası camdan ya da balkondan dışarı uzanmaktadır. Bu nedenle de kombi montajı yapılan oda da menfez bulunması gerekmektedir.

Vaillant Bacalı Tip Kombi Montajı: Bacalı kombi montajı önemli işlemlerden biri olmaktadır. Nedeni ise bacalı tip kombilerin baca işlemlerinin dikkatli yapılması gerekmektedir. Baca montajı yapılırken bacının tıkalı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Baca tıkalı ise baca temizliği gerekmektedir. Bacalı tip kombiler 160 m2 den altında olan dairelere monte edilmekte olan ve bina bacasına monte edilmekte olan bir kombidir.

Vaillant Yoğuşmalı Tip Kombi Montajı: Yoğuşmalı tip kombiler büyük daireler için kullanılmakta olan kombi türlerinden bir tanesidir. Ebat olarak büyük olan kombi genellikle balkonlara monte edilmektedir. Bacası genellikle balkondan ya da camdan uzanan kombi çeşitlerinden biri olmaktadır.

Back to Top