• 444 1 837

Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı Nasıl Olur

Vaillant kombilerin elektrik bağlantısı oldukça merak edilen işlemlerden biri olmaktadır. Bizler de bu nedenle sizlere Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı Nasıl Olur konusu hakkında bilgiler sunacağız. Vaillant kombi elektrik bağlantısına daire her şeyi sizlere oluşturduğumuz sayfamızı inceleyerek konu hakkında ki tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Yazımızı inceleyerek konu hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.Veya bilgi için videomuzu da izleyebilirsiniz.

Vaillant Kombi Elektrik Bağlantı Sigortası Kaç Amper Olmalı?

Vaillant kombi elektrik bağlantısında kullanılacak amper 2 olmalıdır. Bu 5 ya da 6 amper de olabilmektedir.

Priz ya da Sigorta Nereye Monte Edilmelidir?

Vaillant kombi elektrik bağlantı işlemlerinden her zaman işin uzmanından yardım almanız gerekmektedir. Vaillant kombi priz ya da sigorta bağlantı işlemini kombi yanına yaptırmanız gerekmektedir. Priz ya da sigorta kombi yanına monte edildiği zaman dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de priz ya da sigortanın kombiye olan uzaklığıdır. Nedeni ise kombi arızaya geçtiği zaman kombiye daha kolay müdahale edilmesidir. Bu nedenle de kombiye yakın yere monte edilmesi gerekmektedir.

  • Önemli Bilgi: Bağlantı kombi yanına yapıldığında ise kombi arızalarında kombi kapağının daha kolay açılıp kapanabilmesi açısından yanlarında en azından 5-10 cm lik mesafe olması gerekmektedir.

Priz veya Sigorta Bağlantısı Neden Kombi Altına Yapılmamaktadır?

Priz ya da sigorta bağlantısının kombi altına yapılmamasında ki en büyük neden: kombide su akıntısı sorunu olduğu zaman priz ya da sigortaya su gelebilme ihtimalinin olmasıdır. Bu durumda kullanıcı olarak büyük sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Özellikle de kombiye olan uzaklığının 90° lik açıda olmaması gerekmektedir.

Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı Nasıl Olur

Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısını Kendim Yapabilir miyim?

Bu gibi durumlarda genellikle uzman kişilerden yardım almanızı önermekteyiz. Fakat elektrikçi iseniz ya da elektrik işinden anlıyor iseniz işlemi yapabilirsiniz. İşlemlerden anlamıyor iseniz uzman kişilere bırakmanızı önermekteyiz.

Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı Nasıl Olur konusu hakkında sizlere merak edilenleri açıklamış bulunmaktayız. Aklınıza takılan sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Back to Top