• 444 1 837

Vaillant Kombi Çeşitleri

Vaillant Kombi Çeşitleri 3’e ayrılmaktadır. Bunlar; Bacalı, Yoğuşmalı, Hermetik tip kombilerdir. Bugün sizlere bu üç tip kombi çeşidi ile ilgili bilgiler sunmaya karar vermiş bulunmaktayız. Aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını hazırladığımız makalemizi inceleyerek konu hakkında merak edilenlere ulaşabilirsiniz. Makalemizi incelemeye başlayabiliriz.

Vaillant Bacalı Tip Kombi

Vaillant bacalı tip kombiler ortamda bulunan hava yardımı ile ateşlemeyi sağlamakta olan bir cihazdır. Bu nedenle satışı günümüzde yok denecek kadar az olmaktadır. Ortamdaki oksijeni kullanır ve yanma sonrasındaki atık gazı yalnızca baca ile dışarı gönderir. Bu sebeple de kuvvetli çeken bir bacaya bağlantısı yapılmalıdır. Ortamdaki oksijeni tükettiği için tercih edilmeyen ve güvenilir olmayan kombi çeşitlerinden biri olmaktadır. Birde yeni çıkan kanunlara göre iğdaş ekipleri bacalı tip kombilerin baca ile uyumlu olmaması durumda kombiye izin vermemektedir. Bacalı tip kombilerde her yıl baca temizliği yapılması gerekmektedir. Baca temizliği yapılmadığı zaman istenmeyen sonuçlar çıkabilmektedir. Bu nedenle de sorun yaşamamanız adına bacalı kombi kullanmamanızı önermekteyiz.

Vaillant Hermetik Tip Kombi

Günümüzde en çok kullanılan kombi çeşitlerinden biri olmaktadır. Hava akışını fan ve dışarıya uzanan baca yardımı ile yapmaktadır. Hermetik kombiler genellikle 160m2 den küçük olan dairelerde kullanılmakta olan kombi türlerinden biri olmaktadır. Sağlık açısından bir sorunu bulunmayan cihazlar hayatımızı kolaylaştırmak olan cihazların en başında yer almaktadır. Hermetik kombi kullanıcıları genellikle kullandıkları cihazlardan memnun olmaktadırlar. Bina bacasına bağlı olmadığı için sağlık açısından bir sorun yaşanmamaktadır.

Vaillant Yoğuşmalı Tip Kombi

Vaillant yoğuşmalı tip kombiler büyük dairelerde kullanılan kombi çeşitlerinden biri olmaktadır. Dışarıya attığı yakıtı kullanarak %7 oranında tasarruf yaşamanıza yardımcı olmakta olan cihazlardır. Fakat bu cihazı kullanabilmeniz için dairede bulunan petek sayısının normal bir daireye göre iki katı kadar fazla olması gerekmektedir. Diğer kombilere göre maliyet açısından daha pahalı olmakta olan bir cihazdır.

Vaillant Kombi Çeşitleri hakkında merak edilenleri sizlere açıklamış bulunmaktayız. Aklınıza takılan sorular için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Back to Top