• 0850 474 14 28

Vuw Pro Hata Kodları

Vuw Pro Hata Kodları hakkında merak edilenleri sizlere oluşturduğumuz sayfamızı inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Vuw Pro Hata Kodları hakkında merak edilen bilgileri sizlere sunmaya başlayalım.

Ana şartel açık durumdayken 0/1 ışığı yanıyor mu?

Yanıp sönüyor ise; Cihazda aşırı ısınma söz konusu bir süre bekleyiniz cihaz normale dönmez ise bu durumda limit termostat da sorun olabilmektedir. Servisi arayınız.

Yanmıyor ise; Bu durumda ilk olarak cihaza elektrik geliyor mu kontrol ediniz. Daire de elektrik var ise bu durumda kablo bağlantılarında, elektronik kart ya da trafo bağlantılarında sorun olabilmektedir. Servis yardımı ile sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

2. Işık yanıyor mu?

Yanıyor ise; Cihazdan sıcak su talebi var demektir. Cihazda sorun yoktur.

Yanmıyor ise; Cihazınızın kış konumunda olup olmadığını kontrol ediniz. Oda termostatını kontrol ediniz. Her şey normal ise bu durumda elektronik kartta sorun var demektir. Servis desteği alınız.

4. Işık Yanıyor mu?

Yanıp Sönüyor ise; Bu hata kodu cihazınızın çeşidine göre değişmektedir.

Bacalı Tip Kombilerde: Baca çekiminde sorun olabilir ya da baca sensöründe hata olmuş olabilir. Servisi arayınız.

Hermetik Tip Kombilerde: Prosestat kapanmıyor olabilir. Vuw Pro Servisinden yardım almanız gerekmektedir.

Yanmıyor ise; Bu hata sinyali de cihazın çeşidine göre değişmektedir.

Bacalı Tip Kombilerde: Baca çekiminin yetersiz olduğunu bundan kaynaklı da cihazın devreden çıktığını belirten bir hata kodudur.

Hermetik Tip Kombilerde: Bu durumda ise prosestat da ya da fanda sorun olduğunu belirtmektedir. Servisi aramanız gerekmektedir.

5. Işık Yanıyor mu?

Yanıp Sönüyor ise; Cihazın ana eşanjöründe hava oluştuğunu bunun dışında gaz ayarları düşük, kombinin suyu bitmiş, sensörde arıza olabilmekte, pislik tutucu filtre tıkanmış ya da pompanın devir düşürdüğünü belirtmektedir. Net bir teşhis için servis desteği almanız gerekmektedir.

Yanmıyor ise; Bu durumda ise gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olduğu belirtilmektedir. Servisi arayarak yardım alınız.

6. Işık Yanıyor mu?

Yanıp Sönüyor ise; Tesisata giden ya da dönüşü kontrol eden sensörde sorun oluştuğunu bildiren bir uyarıdır. Servis desteği ile sorunun çözümlenmesine destek olabilirsiniz.

Yanmıyor ise; Cihazda alev oluşmadığını belirtmekte olan bir sinyaldir. Bu durumda daire de gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz var ise kombi basınç seviyesini kontrol edin, düşük ise cihaza su basınız. Cihazın su basınç seviyesi normal ise cihazınızı resetleyiniz. Resetleme işleminde sonra cihazda düzelme olmaz ise bu durumda elektronik kartta, gaz valfinde ya da ateşleme elektrodlarında sorun olabilmektedir. Servisi aramanız gerekmektedir.

7. Işık yanıyor mu?

Yanıp Sönmekte ise; Cihazın elektronik kartında sorun olduğunu belirtmekte olan bir sinyaldir. Bu durumda elektronik kartın değişimi ya da tamiri yapılmaktadır. Servis ile iletişime geçiniz.

Yanıyor ise; Cihazın üç kez başarılı ateşleme yapamadığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir.

Back to Top