• 0850 474 14 28

Vuw Plus Hata Kodları

Vuw Plus Hata Kodları nı merak eden müşterilerimiz hazırladığımız sayfamızı inceleyerek konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirler. Vuw Plus Hata Kodları nı incelemeye başlayabiliriz.

Soru: F00 hatası nedir?

Cevap: Kaloriferlerin ısınmasına yardımcı olan sensörde sorun meydana geldiğini belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda peteklerinizden verim alamazsınız. Sensörün değişimi için servis desteği almanız gerekmektedir.

Soru: F01 hatası nedir?

Cevap: Tesisat dönüş sensöründe arıza meydana geldiğini belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda peteklerinizden verim alamazsınız. Servis müdahalesi ile sorununuzu çözümleyebilirsiniz.

Soru: F05 hatası nedir? (sadece atmo)

Cevap: Bu hata kodu bacalı tip kombilerde görülen hata kodlarından biri olmaktadır. Atık gazın dışarıya atılıp atılmadığını kontrol eden pts sensöründe hata oluştuğunu belirtmektedir. Servis müdahalesi ile sorununuz çözümlenecektir.

Soru: F06 hatası nedir? (sadece atmo)

Cevap: Baca tip kombilerde temiz havanın alınıp alınmadığını kontrol eden sensörde sorun oluştuğunu bildirmekte olan bir hata kodudur. Servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir.

Soru: F10 hatası nedir?

Cevap: Kombinizin peteklere gönderdiği suyun sıcaklığını ölçen sensörde arıza meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu duruma kullanıcı olarak müdahale etmeden servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F11 hatası nedir?

Cevap: Vuw Plus kombinizin peteklere gönderdiği dönüş suyunun değerini ölçen sensörde arıza meydana geldiğini bildiren bir hata kodudur. Servisi arayınız.

Soru: F15 hatası nedir? (sadece atmo)

Cevap: Bacalı tip kombilerde atık gazı dışarıya atılıp atılmadığını kontrol eden ve elektronik karta bildiren sensörde sorun oluştuğunu bildiren bir hata kodudur. Kullanıcı olarak müdahale etmeden servisten yardım alınız.

Soru: F16 hatası nedir? (sadece atmo)

Cevap: Bacalı tip kombilerde ortamdan temiz havanın alınıp alınmadığını kontrol eden sensörde sorun oluştuğunu bildiren hata kodudur. Servis yardımı ile sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F20 hatası nedir?

Cevap: Cihazda aşırı ısınma olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda cihaz kendini devreden çıkarır, çalışmaz. Bir süre bekleyiniz, cihaz normale dönmez ise bu durumda servis desteği almanız gerekmektedir.

Soru: F22 hatası nedir?

Cevap: Vuw Plus kombi ekranında F22 hatası yer alıyor ise ilk olarak kombinin basınç seviyesini kontrol ediniz. Basınç seviyesi düşmüş ise cihaza su basınız. Fakat cihazın su basıncı normal ise bu durumda cihazda kuru yanma var demektir. Müdahale etmeden servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F27 hatası nedir?

Cevap: Bu durum ise gaz valfinin kapalı olduğunu fakat cihazın ateşleme yaptığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu hata kodu yaşanıyor ise gaz valfi kaçırıyor olabilir ya da ateşleme çubuklarında sorun olabilmektedir. Servis müdahalesi ile sorununuz çözümlenecektir.

Soru: F28 hatası nedir?

Cevap: Cihazın başarılı bir şekilde ateşleme yapamadığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda ilk önce daire de gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz vanaları açık ve ocağınız çalışıyor ise daire de gaz var demektir. En son olarak da cihazınızı resetleyiniz. Resetleme sonrası da cihazda düzelme olmaz ise bu durumda cihazda sorun var demektir. Gaz valfi, elektronik kartta ya da ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun olabilmektedir. Servis desteği alarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F29 hatası nedir?

Cevap: Cihaz çalışma esnasında iken birden alevin söndüğünü belirten bir hata kodudur. Bu durumda gaz kesintisi olabilir ya da gaz valfinde bunun dışında ateşleme çubuklarında sorun olabilmektedir. Servis desteği alarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F36 hatası nedir?

Cevap: Vuw Plus kombide atık gazın atılıp atılmadığını kontrol eden sensörde sorun oluştuğunu bildiren bir hata kodudur. Bu durumda sensörün değişimi için servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F42/F43 hatası nedir?

Cevap: Kombinizin kablo demetinde sorun oluştuğunu bildiren bir hata kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis desteği almanız gerekmektedir.

Soru: F60/F69 hatası nedir?

Cevap: Bu hata ise kombinin beyni olan elektronik kartta sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda elektronik kartın tamiri ya da değişimi yapılmaktadır. Servis yardımı alarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Back to Top