• 0850 474 14 28

Ecovit Hata Kodları

Ecovit Hata Kodları hakkında merak eden tüketicilerimiz hazırladığımız sayfamızı inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ecovit Hata Kodları nı incelemeye başlayabiliriz.

Soru: F00 hatası nedir?

Cevap: Ecovit kombinizin tesisata gönderdiği suyu ölçme görevinde olan sensörde sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Sensörün değişimi için servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F10 hatası nedir?

Cevap: Cihazınızın peteklere giden suyu ölçme görevinde olan sensörde sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Servisi arayınız.

Soru: F13 hatası nedir?

Cevap: Cihazın boylerinde bulunan sensörde sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Servis yardımı almanız gerekmektedir.

Soru: F20 hatası nedir?

Cevap: Bu durum cihazın atık gaz ısısının aşırı derece ısındığını belirtmekte olan bir arızadır. Bu nedenle de dönüş sensöründe ya da ateşleme soketinde sorun oluştuğunu belirtmektedir. Ecovit Servisi ile iletişime geçiniz.

Soru: F27 hatası nedir?

Cevap: Gaz valfi kapalı iken cihazın ateşleme yaptığını belirtmekte olan bir arıza kodudur. Bu durumda gaz valfi sızdırıyor ya da ateşleme iyonizasyon elektrodların da bir sorun olmuş olabilir. Servis desteği alarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F28 hatası nedir?

Cevap: Bu hata kodu cihazın başarılı bir şekilde ateşleme yapamadığını belirtmektedir. Bu sorun ile karşılaştığınızda ilk olarak daire de gaz var mı kontrol ediniz. En son olarak da cihazı 3 kez resetleyiniz. Bir düzelme olmaz ise bu durumda elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme çubuklarında sorun olabilmektedir. Kullanıcı olarak daha fazla müdahale etmeden servisi arayınız.

Soru: F29 hatası nedir?

Cevap: Cihaz çalışır iken birden alevin söndüğünü ve devreden çıktığını belirtmekte olan bir hatadır. Bu durumda kombiniz çalışmaz ve verim alamazsınız. Daire de gaz olup olmadığını kontrol edin. Gaz var ise servisi arayınız.

Soru: F32 hatası nedir?

Cevap: Bu hata hava akış sorunu olarak bilinmektedir. Bu durumda cihaz atık gazı atıp temiz havayı alamadığı için çalışmaz. Fan, prosestat ya da elektronik kartta sorun olabilmektedir. Net bir teşhis için servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F37 hatası nedir?

Cevap: Bu durum ise ilk olarak kombinin basınç seviyesini kontrol ediniz. Bar seviyesi düşük ise cihaza su basınız. Bar seviyesi normal ise fan motorunda sıkışma olabilir. Bunun dışında kablo demetinde arıza ya da elektronik kartta sorun olabilmektedir. Ecovit Servis ekipleri ile iletişime geçiniz.

Soru: F42/F43 hatası nedir?

Cevap: Ecovit kombide kablo demetinde sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda kablolarda kopma, kırılma ya da kısa devre oluşmuş olabilir. Kullanıcı olarak müdahale etmeden servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F60/F63/F64/F65/F67 hatası nedir?

Cevap: Kombinizin ekranında bu hata kodlarından biri yer alıyor ise cihazınızın elektronik kartında hasar oluştuğunu belirtmektedir. Bu nedenle de cihazınız çalışmayacaktır. Kartın tamiri yapılıyor ise tamiri olmuyor ise de değişimi yapılmaktadır. Servisi arayınız.

Back to Top