• 0850 474 14 28

Ecotec Hata Kodları

Ecotec Hata Kodları hakkında merak edilenleri sizlere hazırladığımız sayfamızı inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ecotec Hata Kodları nı incelemeye başlayabiliriz.

Soru: F00 hatası nedir?

Cevap: Ecotec kombi ekranında F00 hatası yanıyor ise bu durumda tesisata giden suyu ölçme görevinde olan sensörde sorun oluştuğu belirtilmektedir. Cihaza müdahale etmeden servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir.

Soru: F01 hatası nedir?

Cevap: Cihazın tesisata gönderdiği dönüş suyunu ölçme görevinde olan sensörde sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi için servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F02/F91 hatası nedir?

Cevap: Bu durum kombi boylerin doldurma sensöründe sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata durumudur. Bu durumda sensör bağlantılarında kopma kırılma ya da kısa devre oluşmuş olabilir. Servis desteği alarak sorunun çözümlenmesini önleyebilirsiniz.

Soru: F03/F91 hatası nedir?

Cevap: Kombi boyler bağlantılarında sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda sensör bağlantılarında kopma kırılma olmuş olabilir. Servis desteği almanız gerekmektedir.

Soru: F10 hatası nedir?

Cevap: Cihazınızın peteklere gönderdiği suyu ölçme görevinde olan sensörün arızalandığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda sensörün değişmesi gerekmektedir. Servisi arayınız.

Soru: F11 hatası nedir?

Cevap: Bu durum ise tesisata gönderilen suyun dönüşünü hesaplayan sensörde sorun oluştuğunu belirtmektedir. Servisi çağırınız.

Soru: F13 hatası nedir?

Cevap: Kombinizde boyler sensörün arızaya geçtiğini belirtmektedir. Sensör bağlantılarında kısa devre oluşmuş olabilir. Servis ekiplerini çağırmanız gerekmektedir.

Soru: F13/F91 hatası nedir?

Cevap: Ecotec kombinizde boylerin içerisindeki sıcaklık değerini ölçme görevinde olan sensörde sorun oluşmaktadır. Servis ekiplerini çağırarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F20 hatası nedir?

Cevap: Tesisat gidiş suyunda aşırı ısınma olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda limit termostat da sorun oluşmaktadır. Servis müdahalesi ile sorunuzun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F22/F23/F24 hatası nedir?

Cevap: Ecotec kombinizde üç hata kodundan biri yer alıyor ise kombinizin basınç seviyesinin düşük olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Kombi altında bulunan doldurma musluğu yardımı ile kombi basınç seviyesini 1,5 bar seviyesine getiriniz. Düzelme olmaz ise cihazınızı resetleyiniz. Cihaz normale dönecektir.

Soru: F25 hatası nedir?

Cevap: Kombi ekranında bu hata kodu yer alıyor ise termo kompakt modül bağlantılarında sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F27 hatası nedir?

Cevap: Cihazın ateşleme yaptığını göstermekte fakat aslında cihazda alev oluşmamıştır. Buna genelde sahte ateş denmektedir. Ateşleme çubuklarında ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir. Servisi arayınız.

Soru: F28 hatası nedir?

Cevap: Ecotec kombinizin başarılı bir şekilde ateşleme yapamadığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda ilk olarak daire de gaz olup olmadığını kontrol ediniz, en son olarak da cihazınızı resetleyiniz. Yine de düzelme olmaz ise elektronik kart, ateşleme çubukları ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir. Net bir teşhis için servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F29 hatası nedir?

Cevap: Ecotec kombiniz çalışır durumda iken birden alevin söndüğünü belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda cihaza gelen yetersiz ya da topraklama sorunu olabilmektedir. Çözüm için servisten yardım alınız.

Soru: F32 hatası nedir?

Cevap: Cihazın hava akışını yapamadığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda cihaz hava akışını sağlayamadığı için çalışmayacaktır. Servis desteği alarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F49 hatası nedir?

Cevap: Cihaza gelen voltaj seviyesinin düşük olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda kombi içerisinde bulunan elektronik kartta sorun olabilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için regülatör cihazı kullanmanızı önermekteyiz.

Soru: F61/F62 hatası nedir?

Cevap: Ecotec kombide bu hata kodlarından biri beliriyor ise kombinizde anakart sorunu ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir. Servis desteği ile sorunun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

Soru: F63 hatası nedir?

Cevap: İşlemci hatası olarak bilinmektedir. Bu durumda elektronik kartta sorun olabilmektedir. Kartın tamiri ya da değişimi yapılarak sorunun çözümlenebilmektedir. Servis ile iletişime geçiniz.

Soru: F64/F72 hatası nedir?

Cevap: Cihazın tesisatına giden suyun hem gidiş hem de dönüş suyunu ölçen ve anakarta bildiren sensörde sorun oluştuğunu bildirmektedir. Servis ile iletişime geçerek sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F65 hatası nedir?

Cevap: Cihazda aşırı ısınma sorunu oluştuğunu bildirmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda cihazın bir süre soğumasını bekleyiniz. Düzelme olmaz ise servis ekipleri ile iletişime geçiniz.

Soru: F67 hatası nedir?

Cevap: Ecotec kombi ekranında bu hata belirdi ise kombinizden hiçbir şekilde verim alamazsınız. Bunun nedeni ise elektronik kartın hasar görmesidir. Cihaza müdahale etmeden servis ekiplerini çağırmanız gerekmektedir.

Soru: F70 hatası nedir?

Cevap: Bu hata kodu genellikle cihaza müdahale edildikten sonra oluşan hatalardan biri olmaktadır. Hatanın açılımı ise elektronik kart ya da ekran kartı arasında uyumsuzluk olduğudur. Servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir.

Soru: F71 hatası nedir?

Cevap: Cihazınızın tesisat içerisinde gönderdiği suyu ölçen ve bunu elektronik karta aktaran sensörde sorun oluştuğunu belirtmekten bir hata kodudur. Servis yardımı ile sensörün değişimini sağlayabilirsiniz.

Soru: F73/F74 hatası nedir?

Cevap: Ecotec kombi de bulunan su basınç sensöründe hata oluştuğunu belirtmektedir. Uzman servis ekipleri ile iletişime geçerek servis isteyebilirsiniz.

Soru: F75 hatası nedir?

Cevap: Bu durum ise pompa arızası ya da yeterli basıncın olmadığını belirtmekte olan bir hatadır. Bunun dışında tesisatta havada oluşmuş olabilir. Servis ile iletişime geçiniz.

Soru: F76 hatası nedir?

Cevap: Cihazınızın ısı eşanjöründe aşırı ısınma olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis ekiplerinde yardım almanız gerekmektedir. Bu durumda birçok parça da sorun olabilmektedir; pompa sıkışmış ya da devir düşürüyor, ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana konum değiştirmiyor en son olarak da kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Yerinde tespit etmek gerekmektedir.

Soru: F77 hatası nedir?

Cevap: Bu sorun ise yoğuşma su pompasında sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Müdahale etmeden servisi arayınız.

Soru: F80/F91 hatası nedir?

Cevap: Bu durum ise actoSTAR bağlantılarında sorun oluştuğunu bildirmekte olan bir hata kodudur. Net bir teşhis için servis ekiplerini çağırmanız gerekmektedir.

Soru: F81 hatası nedir?

Cevap: Cihazınızın boyler doldurma sensöründe hata oluştuğunu bildiren bir hata kodudur. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeyiniz. Sensör değişimi için servisi arayınız.

Soru: F90/F91 hatası nedir?

Cevap: Kombinizin arka kısmında bulunan Actostar sensöründe hata oluştuğunu belirtmektedir. Sensör bağlantılarında kısa devre oluşumu ya da kopma olabilmektedir. Servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

Back to Top