• 0850 474 14 28

Atmotec-Turbotec Hata Kodları

Atmotec-Turbotec Hata Kodları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüketiciler hazırladığımız sayfamızı inceleyerek Atmotec-Turbotec Hata Kodları hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Soru: F0 ya da F71 hatası nedir?

Cevap: Atmotec kombide kaloriferlere giden suyu ölçme görevinde olan sensörde sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda sensör bağlantılarında kopma ya da kırılma olabilmektedir. Servis desteği alarak sorunun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

Soru: F1 hatası nedir?

Cevap: Atmotec kombinizin kalorifer giden suyun dönüşünü hesaplayan sensörde sorun oluştuğunu belirtmektedir. Sensör kablolarında kopma ya da kısa devre oluşmuş olabilir. Bu durumda sensörün değişimi gerekmektedir. Servis yardımı alınız.

Soru: F5 hatası nedir?

Cevap: Bu hata kodu genellikle bacalı kombilerde görülen bir hata kodudur. Cihazın atık gazı atamadığını belirten bir hata kodudur. Bu durumda atık gaz sistemini kontrol eden ptc de sorun oluşmaktadır. Servis desteği ile sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F6 hatası nedir?

Cevap: Bu hata kodu yalnızca bacalı tip kombilerde görülmektedir. Temiz havanın alınıp alınmadığının kontrolünü sağlayan parça da sorun oluştuğunu bildirmektedir. Sensörün değişimi için servis desteği almanız gerekmektedir.

Soru: F10 hatası nedir?

Cevap: Kombinin tesisata aktardığı suyu ölçme görevinde olan sensörde sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda servis yardımı alarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F11 hatası nedir?

Cevap: Tesisata giden suyun dönüşünü hesaplayan sensörde sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Servis ekiplerini çağırarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F13 hatası nedir?

Cevap: Cihazda bulunan ntc sensörde sorun oluştuğunun belirtmekte olan bir koddur. Ntc sensörün bağlantılarında kopma kırılma ya da kısa devre oluşumu oluşmuş olabilir. Servisi arayınız.

Soru: F15 hatası nedir?

Cevap: Bacalı tip kombilerde atık gazın atılıp atılmadığını kontrol eden sensörde arıza meydana geldiğini belirtmektedir. Bu durumda sensörün değişimi gerekmektedir. Uzman ekiplerden yardım alınız.

Soru: F16 hatası nedir?

Cevap: Bacalı tip cihazınızın içinde bulunan temiz havayı ölçüp anakarta bildiren sensörde hata oluştuğunu belirtmektedir. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F20 hatası nedir?

Cevap: Kombinizin gidiş sensör termik bağlatışında sorun oluştuğunu belirten hata kodudur. Limit termostat hatası olarak da bilinmektedir. Bu hata kodu ile karşılaştığınız da bir süre kadar bekleyiniz düzelme olmaz ise bu durumda servis yardımı alınız.

Soru: F22 hatası nedir?

Cevap: Cihazda kuru yanma oluştuğunu belirten bir hata kodudur. Bu durumda kombi tesisat su seviyesi düşmüş, pompa sıkışmış ya da pompanın gücünün yetersiz kaldığından kaynaklı olabilir. Cihazınızın su seviyesini kontrol edin düşmüş ise su basın düzelme olmaz ise servisi arayınız.

Soru: F23 hatası nedir?

Cevap: Kombinizin su seviyesinin düşük olduğu ya da gidiş sensörleri arasında sıcaklık farkı olduğunu belirten bir hatadır. Cihazın bar seviyesini kontrol ediniz. Basınç seviyesi düşük ise su basın. Cihaz su basma işlemine rağmen düzelmedi ise bu durumda pompa arızalı olabilir ya da cihazda hava olabilir. Servis desteği almanız gerekmektedir.

Soru: F24 hatası nedir?

Cevap: Bu durum ise cihazın tesisatında bulunan su seviyesinin düşük olduğunu ya da gidiş suyu sıcaklık artışının hızlı olduğunu belirten bir koddur. Bunun dışında pompa sıkışmış, gücü yetersiz ya da tesisatta hava oluşmuş olabilir. Servis ekiplerinden yardım alarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F25 hatası nedir?

Cevap: Cihazda aşırı ısınma sorunu oluştuğunu belirten bir hata kodudur. Bu durumda limit termostat arızalanmış olabilir. Kullanıcı olarak bir süre bekleyiniz düzelme olmaz ise servis ekiplerini çağırınız.

Soru: F26 hatası nedir?

Cevap: Cihaza gelen voltajın düzenli olmadığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda bir süre kadar voltajların düzene girmesini bekleyin düzelme olmaz ise elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun oluşabilmektedir. Servis ile iletişime geçiniz.

Soru: F27 hatası nedir?

Cevap: Cihazın gaz armatörünün kapalı olduğunu fakat ateşleme çubuklarının ateşleme yaptığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda gaz valfinde kaça olabilir. Servis desteği alınız.

Soru: F28 hatası nedir?

Cevap: Cihazın başarılı bir şekilde ateşleme yapamadığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda ilk olarak daire de gaz olup olmadığını kontrol ediniz, daha sonra cihazı resetleyiniz. Bunlara rağmen bir düzelme olmaz ise bu durumda elektronik kartta, gaz valfinde ya da ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun olmuş olabilir. Uzman servis desteği alınız.

Soru: F29 hatası nedir?

Cevap: Cihazda alev olmuşken bir anda söndüğünü belirten bir hata kodudur. Cihaz 3 kez ateşlemeyi tekrarlar ve ateşleme işlemi başarılı olmaz bu durumda birçok parçada sorun olabilmektedir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servisi arayınız.

Soru: F33 hatası nedir?

Cevap: Hava prosestatında sorun oluştuğunu belirtmektedir. Prosestat kontaklarının açık kaldığını belirtmektedir. Parçanın değişimi için servisi çağırınız.

Soru: F36 hatası nedir?

Cevap: Bu hata kodu yanma sonrası oluşan atık gazın atılamadığını belirtmektedir. Bu durumda yanma odasında yeterli hava mevcut değil ya da baca tıkalı olabilir. Atmotec servisi ile iletişime geçiniz.

Soru: F49 hatası nedir?

Cevap: Cihaza gelen voltaj seviyesinin düşük olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda elektronik kartta sorun olabilmektedir. Servis desteği alınız.

Not: Cihazınızın düşük gelen voltajlardan etkilenmemesi için regülatör cihazı kullanmanızı önermekteyiz. Regülatör cihazı düzensiz gelen voltajı düzene sokmak ve cihazın arızalanmasını engellemektedir.

Soru: F61 hatası nedir?

Cevap: Bu durum ise gaz valfinde sorun oluştuğunu bildirmektedir. Bunun dışında elektronik kartta ya da kablo grubunda da sorun olabilmektedir. Servisi arayınız.

Soru: F62 hatası nedir?

Cevap: Kombi de gaz valfinin geç kapandığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Servisi arayarak sorununuzun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Soru: F63 hatası nedir?

Cevap: İşlemci hatası olarak bilinmektedir. Bu durumda kombinin beyni olan elektronik kart hasar görmüş olabilir. Net bir teşhis için servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F64 hatası nedir?

Cevap: Cihazın tesisatında bulunan suyun hem dönüş hem de gidişini ölçen sensörde sorun oluştuğunu belirtmekte olan bir hatadır. Bu durumda sensörün değişimi gerekmektedir. Servis ekipleri ile iletişime geçiniz.

Soru: F65 hatası nedir?

Cevap: Kombinin beyni olan elektronik kartta fazla ısınma olduğunu belirten bir hata kodudur. Bu durumda elektronik kart hasar görmüştür. Servisi arayınız.

Soru: F67 hatası nedir?

Cevap: Bu hata kodu da bir nevi elektronik kart hatasıdır. Bu durumda elektronik kartın tamiri yapılır eğer tamir olmuyor ise değişimi yapılmaktadır.

Soru: F70 hatası nedir?

Cevap: Atmotec kombide elektronik kart ile ekran kartı arasında uyumsuzluk olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda sorun elektronik kartta ya da ekran kartında olmaktadır. Net bir teşhis için servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir.

Soru: F72 hatası nedir?

Cevap: Atmotec kombide peteklere giden suyun gidiş ve dönüşünü ölçerek hata olup olmadığını karta bildiren sensörde sorun oluştuğunu bildirmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda sensörün değişimi gerekmektedir. Servisi arayınız.

Soru: F73 hatası nedir?

Cevap: Kombide bulunan basınç sensöründe arıza meydana geldiğini bildiren bir koddur. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servisi aramanız gerekmektedir.

Soru: F75 hatası nedir?

Cevap: Bu durum ise pompa da ya da basınç sensöründe hata oluştuğunu belirtmektedir. Bunun dışında tesisatta hava da oluşmuş olabilir. Net bir teşhis için servisi arayınız.

Soru: F77 hatası nedir?

Cevap: Atmotec kombide bulunan yoğuşma suyu pompasında sorun yaşandığını belirtmekte olan bir arızadır. Cihaza müdahale etmeden servisi çağırınız.

Back to Top